» 

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı

     Belediye başkanımız sayın Ferat AKTAN 19 Mayıs Gençlik Ve Spor bayaramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.                    

 
    Sayın AKTAN ' Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda, ilk adımı oluşturan ve Yüce Türk Milleti’nin bağımsızlığı için kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 94’ücü yıl dönümünü hep birlikte kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Milletimizin kaderini değiştiren, insanımız için umut dolu bir başlangıcı simgeleyen 19 Mayıs, Türk Ulusu'nu aydınlığa kavuşturan ve Cumhuriyet'le buluşturan bir dönüm noktası olmuştur. Birlik ve beraberlik içinde bu topraklara ve tarihimize duyduğumuz derin sevgi ve bağlılık, milletçe bizi birbirimize daha çok kenetleyecektir.
 
   Bilgi toplumunun gereklerini birleştiren ve Cumhuriyetin sağladığı kazanımların bilincinde olan Türk Gençliği, Türkiye’nin uygarlık yolunda ilerleyebilmesinin en büyük güvencesidir. Gençlerimizin emanetinde bulunan Cumhuriyet'imizi geleceğe taşımak için özveriyle çalışacaklarına yürekten inanıyoruz.
    Bu anlamlı günü gençliğimize emanet eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, olmak üzere, İstiklal Savaşımızın şehit ve gazilerini, isimsiz kahramanlarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, Gençlik ve Spor Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.' dedi.

18.08.2014