» 

Miraç Kandili Mesajı

        Miraç kandilinin mukaddes bir yolculuğun ve manevi bir yükselişin ifadesi olduğunu belirten AKTAN, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Miraç hadisesi bizlere, ilahi rahmet ve huzura erişmenin, öncelikle gönül ve ruh temizliğinden, ahlaki erdemlere yükselişten geçtiğini haber verir.

 
       Manevi duygularımızı canlandıran, iç dünyamıza doğru bir yolculuk yaparak kendimizi sorgulamamızı sağlayan kutsal gün ve geceler, bizlere iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimizi yenileme, geleceğimizi Allah'ın rızası doğrultusunda planlama fırsatı sunar.
 
       Zor, kasvetli, endişe verici ve hoşgörüsüzlüğün hakim olduğu bu dönemde; ihtiyacımız olan rahmet, bereket, kardeşlik, birlik ve beraberlik işte böyle anlamlı günler vesilesiyle sağlanacaktır.
 
Unutmayalım ki, içtenlikle yapılan dua kendimizi bulma ve bilmenin, bize şah damarımızdan daha yakın olan Yüce Allah'ın huzuruna kabulün en güzel yollarından biridir.
 
       Bu mübarek gecede Yüce Allah'a açılan ellerin ve yapılan duaların, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz eder, tüm Türk-İslam aleminin Miraç Kandilini tebrik ederim" dedi.

18.08.2014