» 

1.uluslararası kültür turizm festivali

      Belediyemiz tarafından ilçemizde 8-9 haziran da düzenlenen 1 Uluslararası Kültür, Turizm ve Tarım Festivaline Mersin Milletvekili Nebi BOZKURT, Mersin İl Kültür Müdürü Bahaettin KABAHASANOĞLU, İlçemizde bulunan Müdürlükler, halkımız, komşu ilçelerden ve mersin/merkezden gelen misafirlerin katılımıyla 8 haziran saat 12:00 da açılış yapıldı. 

 
    Açılış konuşmasında bulunan belediye başkanımız Sn. Ferat AKTAN İlçemizde daha önce ulusal seviyede 6 festival düzenlendiğini vurgulayarak festivali düzenleyenlere teşekkürlerini iletti. Fakat ilçemizin de sürekli olarak gelişip büyüdüğünü belirterek ulusal boyutta olan festivali uluslararası düzeyine çıkartıldığını ve bundan sonrada bu şekilde devam etmesini ümit ettiklerini vurguladı.       
 
     Festivalin birinci gününde Oğuz YILMAZ ve Deniz, ikinci gününde Yusuf GÜNEY ve Ayşe BAĞI ile halkımız yorgunluklarını ve stresini atarak deşarj oldu. Festival sonunda halkın memnuniyeti mimik hareketlerinden fark edildiği gibi bitmesini istemedikleri de aşikârdı.
 
     Belediye Başkanımız Sn. Ferat AKTAN iki gün süren festivalde görevli personeller ve katılımcılara teşekkür ederken emniyet konusunda zafiyet vermeden ve sorunsuzca görev yapan emniyet teşkilatımıza ayrıca teşekkürlerini sundu.

18.08.2014